Parsun sprängskiss F15 STARTER
ID Produktkod Namn
1F15-07130000STARTER ASSY
2F15-07130101CASE, STARTER
3F15-07130300FRAME, STARTER
4F4-04130013COLLARKompatibel med Yamaha 63V-15764-00
5GB/T5783-M6x25BOLT M6x25
6GB/T93-6WASHER SPRlNG 6
7GB/T5782-M6x90BOLT M6x90
8GB/T6170-M6NUT M6
9F4-04130101HANDLE, STARTERKompatibel med Tohatsu 3AA-05019-0
10F4-04130102COVERKompatibel med Yamaha 66T-15731-00
12F15-05000028ARRESTER TIGHTWIRE ASSYKompatibel med Yamaha 66M-15770-00
13F15-05000027FRAME, ARRESTER TIGHTWIREKompatibel med Yamaha 66M-15774-00
14GB/T5783-M6x20BOLT M6x20
15F15-07130304SEAL, FROTHY RUBBER
16F15-07130201WHEEL, START-UP
17F15-07130107SPRING, VOLUTEKompatibel med Yamaha 63V-15713-00
18GB/T896-8CIRCLIP 8
19F15-07130202PAWL, DRIVEKompatibel med Yamaha 63V-15741-00
20F15-07130204LINK, PAWLKompatibel med Yamaha 63V-15784-01
21F15-07130203SPRING TENSIONKompatibel med Yamaha 63V-15767-01
22F15-07130002SPRING, DRIVE PLATEKompatibel med Yamaha 63V-15705-01
23F15-07130001PLATE, DRIVEKompatibel med Yamaha 63V-15716-00
24GB/T5783-M6x16BOLT M6x16
25F15-07130105ARRESTERKompatibel med Yamaha 66T-15794-00
26F15-07130102BUSH, SHOULDERKompatibel med Yamaha 90387-06M05
27F15-07130106SPRING, ARRESTERKompatibel med Yamaha 66T-15734-00
28GB/T97.1-6WASHER PLATE 6
29F15-05000029TIGHTWIRE, SPRINGKompatibel med Yamaha 66T-15731-00
30F15-12000002MARK 2
31F15-12000003MARK 3
32F15-07130205START ROPE
33F15-05010001BUSHKompatibel med Yamaha 689-41273-00
34F15-07130306WHANDLE "B"
35F15-07130309WROCKER
36F15-07130312WWASHER, SPRING SADDLE
37F15-07130311WWASHER, NYLON
38GB/T91-1.6X12COTTER PIN,1.6x12Kompatibel med Yamaha 91490-16010
39F15-07130310WSHAFT, ROCKER
40F15-07000016WTIE-IN
41F15-07130315WCONNECTING ROD II
42F15-07130308WPLATE
43F15-07130307WBUSH, WAVE
44GB/T845-ST4.8X9SCREW, PANHEAD ST4, 8x9

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng
Part not found