Parsun sprängskiss F40 BOTTOM COWLING
ID Produktkod Namn
1F40-03000001BOTTOM COWLING
1F40-03000001EIBOTTOM COWLING
2F15-01000015JACKET, CABLE
3F15-05000006SHEATH, WAVEKompatibel med Yamaha 65W-42726-00
4F25-03000003RUBBER PLUG, CIRCULAR
5F40-03000009RUBBER PLUG, ABNORMAL
6F4-05000200FUEL CONNECTOR ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 6G1-24304-02
7GB/T6170-M6NUT M6
8F15-05000017SEAL, RUBBERKompatibel med Yamaha 65W-42724-00
9GB/T97.1-6WASHER 6
10GB/T5783-M6x25BOLT M6x25
11F40-03000006COVER BOARD, BOTTOM COWLING
12GB/T5783-M6x30BOLT M6x30
13F15-05000008CLAMP AKompatibel med Yamaha 90465-25M57
14GB/T5783-M6x20BOLT M6x20
15F25-03000023WBRACKET, JAM
16GB/T84.5-ST5.5x19SCREW ST5.5x19
17F25-03000100WJAM ASSEMBLY
18F25-03000101WJAMKompatibel med Yamaha 68T-12572-00
19F25-03000102WRUBBER RING, JAMKompatibel med Yamaha 6R3-12583-00
20F25-03000103WJOINT, JAMKompatibel med Yamaha 6R3-12582-00
21F25-03000104WNUT, JAMKompatibel med Yamaha 6R3-12581-00
22GB/T823-M6x10SCREW M6x10
23F20-03000101SEAL, PILOT LAMP
24F20-03000100PILOT LAMP ASSEMBLY
24F40-03000300EIPILOT LAMP ASSEMBLY
25F15-05000003RUBBER PLUG, QUADRATEKompatibel med Yamaha 6H442726-00
26F40-03000012BRACKET, PILOT LAMP
27F15-05000033JACKET, LEVERKompatibel med Yamaha 682-42727-00
28GB/T93-6SPRING-WASHER 6
29F25-00000004BIG WASHER 6
30F25-03000006DAMPERKompatibel med Yamaha 90480-09M21
31F25-03000007BUSHING, DAMPERKompatibel med Yamaha 90387-06M69
32F25-03000019BRACKET ASSEMBLY, TENSIONAL SPRING
33F15-05000026SPRING, TENSION
34GB/T5783-M6x12BOLT M6x12
35F25-03020000LOCKING ASSEMBLY, TOP COWLINGKompatibel med Yamaha 65W-42816-03
36F15-05000036BUSHING BKompatibel med Yamaha 90386-12M37
37F15-05000022BUSHING AKompatibel med Yamaha 90386-12MA2
38F15-05000023WASHER , WAVEKompatibel med Yamaha 90206-12052
39F40-03000100LOCKING ASSEMBLY, TOP COWLING
40F15-05000009WATER NIPPLE, PLASTICKompatibel med Yamaha 6H3-44391-01
41F40-03000011JAM, BOTTOM CAWLING
42F25-03000002SEAL, BOTTOM COWLINGKompatibel med Yamaha 62Y-42716-00
43F40-00000100SHIELD, UPPER CASING
44GB/T818-M6x25SCREW M6x25
45F40-03000600WSWITCH ASSEMBLY, TILTKompatibel med Mercury 896620001
46F40-03000008JACKET, TILT SWITCH
47F40-03000400EISTART SWITCH
47F40-03000400BWSTART SWITCH
48F40-03000009BWRUBBER PLUG, ABNORMAL
48F40-03000009WRUBBER PLUG, ABNORMAL
49F25-03000029WSEAL, RUBBER
50F40-03000014WWAVE JACKET, WATER PIPE
51T36-04000023CLAMP

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng
Part not found