Parsun sprängskiss F60 CONTROL BOX ASSEMBLY
ID Produktkod Namn
1F40-13000000EICONTROL BOX ASSEMBLY
2HT2.5x60CLAMP
3F40-13000200EISTARTING SWICH ASSEMBLY
4F40-08010100EICONTROL CABLE
5F15-11000002WPLATE,CONTROL BOXKompatibel med Yamaha 703-48293-10
6GB/T819.2-M5x12SCREW PAN HEAD M5X12
7F15-13020007WTHROTTLE HANDLE,INCHINGKompatibel med Yamaha 703-48152-00
8F15-13000005WBUSH,CAM
9F15-13020006WBUSH,HANDLE
10F15-11000001WBLOCK,RUBBER
11F15-13000014WJACKET,CABLE
12F4-01090401STOPER, HANG ROPE ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 682-82556-00
13F15-13000400WENGINE STOP SWICH ASSEMBLY
14F15-13000203WINSULATED PLUG ''B''Kompatibel med Yamaha 90464-09M13
15F15-13000202WINSULATED PLUG ''A''
16F15-13020001WCOVER,CONTROL BOX
17F15-13000013WSMALL COVER,CONTROL BOX
18F15-13020005WWASHER “B”,WAVE
19F15-13020100WLOCKED DISK ASSEMBLY
20F15-13020002WTORSION SPRING
21F15-13020003WEACH LOCKED PULLEY
22F15-13020004WPLATE,PULLEY SPRING
23GB/T818-M4x6BOLT
24F15-13020000WCOVER ASSEMBLY,CONTROL BOX
25GB/T5783-M8x30BOLT M8X30Kompatibel med Tohatsu 910113-0830
26GB/T97.1-8WASHER 8
27T20-13000500WMACHINE, CONTROL ACCELEROGRAPH
28F15-13000007WWASHER
29GB/T896-6CIRCLIP 6
30F25-07000007WCONTROL CABLE TIE IN “B”
31F15-13000002WCAM MECHANISM
32GB/T818-M3x14SCREW M3x14
33F15-13000800WJIGGLE SWITCH
34F15-13000003WPLATE
35F15-13000004WPULLEY
36F15-13000001WSHIFT SPRING PLATE “B”
37F15-12000016WMARK 16
38GB/T6170-M6BOLT M6
39F15-13000008WWEARABLE PLATE,CAM MACHANISM
40F15-13000700WSHIFT SWING LINK
41F15-13000601WADJUSTER FASTNESS ASSEMBLY
42GB/T5783-M5x25BOLT M5X25
43GB/T6170-M5NUT M5
44F15-13000300WBUZZER ASSEMBLY
45F15-13000602WADJUSTER PIN
46GB/T5287-6WASHER ,OUTSIZE 6
47F15-13000006WWEARABLE PLATE
48F15-13000011WBUSH,SHIFT SWING LINK
49F15-13000012WBRACKET,CONTROL BOX
50F15-12000013WMARK 13
51F15-13000015WCOVER,WATERPROOF
52F15-13010010WBLOCK,CONTROL HANDLE
53GB/T956.1-5WASHER,LOCKED 5
54GB/T819.2-M5x18SCREW,PAN HEAD M5X18
55E4-10040100WSWITCH ASSEMBLY, TILT
56F15-13010001WCONTROL HANDLE
57F15-13010002WCONTROL HANDLEBAR
58GB/T84.5-ST4.8x12SCREW,PAN HEAD ST4.8X12
59GB/T818-M4x10SCREW,PAN HEAD M4X10
60F15-13010009WCOVER,CONTROL HANDLE
61F15-13010005WSPRING,COMPRESSION
62F15-13010004WPART,ORIENTATION CONTROL
63F15-13010008WPLATE,ORIENTATION PART
64GB/T820-M6x90SCREW,PAN HEAD M6X90
65E4-07020015WCHAFING PLAATE, WIRE

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng
Part not found