Parsun sprängskiss F15 FW CONTROL BOX
ID Produktkod Namn
1F15-13000000WCONTROL BOX ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 703-48205-A5
2HT2.5*60CLAMP
3F15-13000200WSTARTING SWICH ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 703-82510-12
4F15-13000100WCONTROL CABLE ASSEMBLY (5M=16.4')Kompatibel med Yamaha 688-8258A-20
5F15-11000002WPLATE, CONTROL BOXKompatibel med Yamaha 703-48293-10
6GB/T819.2-M5X12SCREW PAN HEAD M5X12
7F15-13020007WTHROTTLE HANDLE, INCHINGKompatibel med Yamaha 703-48152-00
8F15-13000005WBUSH, CAN
9F15-13020006WBUSH, HANDLE
10F15-11000001WBLOCK, RUBBER
11F15-13000014WJACKET, CABLE
12F4-01090401STOPER,HANG ROPE ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 682-82556-00
13F15-13020400WENGINE STOP SWICH ASSEMBLY
14F15-13000203WINSULATED PLUG ''B''Kompatibel med Yamaha 90464-09M13
15F15-13000202WINSULATED PLUG ''A''
16F15-13020001WCOVER, CONTROL BOX
17F15-13000013WSMALL COVER, CONTROL BOX
18F15-13020005WWASHER “B”, WAVE
19F15-13020100WLOCKED DISK ASSEMBLY
20F15-13020002WTORSION SPRING
21F15-13020003WEACH LOCKED PULLEY
22F15-13020004WPLATE, PULLEY SPRING
23GB/T818-M4X6PAN HEAD SCREW M4X6
24F15-13020000WCOVER ASSEMBLY, CONTROL BOX
25GB/T5783-2000BOLT M8X30Kompatibel med Yamaha 97095-06040
26GB/T97.1-8WASHER 8
27F15-13000500WMACHINE, CONTROL ACCELEROGRAPH
28F15-13000007WWASHER
29GB/T896-6PIN, COTTER 6
30F25-07000007WCONTROL CABLE TIE IN “B”
31F15-13000002WCAM MECHANISM
32GB/T818-M3X14PAN HEAD SCREW M3X14
33F15-13000800WINCHING SWITCH
34F15-13000003WPLATE
35F15-13000004WPULLEY
36F15-13000001WSHIFT SPRING PLATE “B”
37F15-12000016WMARK 16
38GB/T6170-M6NUT M6
39F15-13000008WWEARABLE PLATE, CAM MACHANISM
40F15-13000700WSHIFT SWING LINK
41F15-13000601WADJUSTER FASTNESS ASSEMBLY
42GB/T5783-M5X25BOLT M5X25
43GB/T6170-M5NUT M5
44F15-13000300WBUZZER ASSEMBLY
45F15-13000602WADJUSTER PIN
46GB/T5287-6BIG WASHER 6
47F15-13000006WWEARABLE PLATE
48F15-13000011WBUSH, SHIFT SWING LINK
49F15-13000012WBRACKET, CONTROL BOX
50F15-12000013WMARK 13
51F15-13000015WCOVER, WATERPROOF
52F15-13010010WBLOCK, CONTROL HANDLE
53GB/T956.1-5WASHER, LOCKED 5
54GB/T819.2-1M5X18SCREW, PAN HEAD M5X18
55F15-13010003WJAM, BUTTON
56F15-13010001WCONTROL HANDLE
57F15-13010002WCONTROL HANDLEBAR
58GB/T84.5-ST4.8X12SCREW, PAN HEAD ST4.8X12
59GB/T818-2000SCREW, PAN HEAD M4X10
60F15-13010009WCOVER, CONTROL HANDLE
61F15-13010005WSPRING, COMPRESSION
62F15-13010004WPART, ORIENTATION CONTROL
63F15-13010008WPLATE, ORIENTATION PART
64GB/T820-M6X90SCREW, PAN HEAD M6X90

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T6170-M5


Parsun NUT M5

Pris: 25,00 kr / st

Finns ej på lager

NackaFinns ej på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F6A
TOP COWLING ASSEMBLY
F9.8
LOWER CASING AND DRIVE
F15
FW CONTROL BOX
TOP COWLING
F20A
CONTROL BOX ASSEMBLY
TOP COWLING ASSEMBLY
F20AEFI
CONTROL BOX ASSY
TOP COWLING ASSY
F25
FUEL
FW CONTROL BOX
F40
CONTROL BOX
FUEL SYSTEM
INTAKE SYSTEM 2
F60
CONTROL BOX ASSEMBLY
CONTROL SYSTEM