Parsun sprängskiss F20A CARBURETOR
ID Produktkod Namn
1F20-05080000CARBURETOR ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 6AH-14301-51
2GB/T818-M4x12SCREW M4x12
3GB/93-4SPRING WASHER
4F20-05080026COVER
5F20-05080200VALVE ASSEMBLY,ELECTRICAL
6F20-05080201O RING
7GB/T818-M4x10SCREW M4x10
8F20-05080016PALTE, VALVE
9F20-05080003PLATE
10F20-05080002GASKET
11F20-05080004COVER, RUBBER
12F20-05080011SCREW, STOP
13F20-05080012SPRING
14F20-05080013SCREW,AIR ADJUST
15F20-05080014O RING
16F20-05080015SPRING
17GB/T896-4CIRCLIP 4
18F20-05080027WASHER
19F20-05080006GASKET
20F20-05080008BUSH
21F20-05080009SWING LINK,VALVE
22F20-05080010TWIST SPRING
23F20-05080005TWIST SPRING
24GB/T818-M3x6SCREW M3x6
25GB/T93-3SPRING WASHER 3
26F20-05080007APRON, ACCELERATOR
27F20-05080100SWING LINK,ACCELERATOR
28GB/T818-M4x6SCREW M4x6
29F20-05080001CARBURETOR
30F20-05080022JET,AIR SLOW
31F20-05080023CAP, RUBBER
32F20-05080020JET, MAIN
33F20-05080021NOZZLE, MAIN
34F20-05080017NEEDLE VALVE
35F20-05080025CLIP,NEEDLE VALVE
36F20-05080019PIN, FLOAT
37GB/T818-M3x8SCREW M3x8
38F20-05080018FLOAT
39F20-05080024GASKET,FLOAT CHAMBER
40F20-05080028JET
41F20-05080004ROD
42F20-05080300FLOAT CHAMBER ASSEMBLY
43F20-05080302PLUNGER
44F20-05080301SPRING, PLUNGER
45GB/T893.1-8CLIP 8
46F20-05080305FLOAT CHAMBER
47GB/T818-M2x4SCREW M2x4
48GB/T96-2BIG WASHER 2
49F20-05080304WASHER
50F20-05080303SCREW,OIL OUTLET
51GB/T818-M4x16SCREW M4x16

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T896-4


Parsun CIRCLIP 4

Pris: 15,00 kr / st

Finns på lager

NackaFinns på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F6A
CARBURETOR
F9.8
CARBURETOR
F15
BRACKET 1
F20A
BRACKET 1
CARBURETOR
F25
CARBURETOR