Parsun sprängskiss F25 STEERING
ID Produktkod Namn
1F25-01030101THROTTLE CABLE ASSEMBLY
2F25-01030002TUBE, WAVE PLASTIC
3GB/T889.2-M10X1.25LOCKNUT M10X1.25
4GB/T6171--M10X1.25NUT M10X1.25
5F15-01000013PLATE, HANDLE ORIENTATIONKompatibel med Yamaha 65W-42131-01
6F15-01000011WASHER, HANDLE (LOW)Kompatibel med Yamaha 90386-40M99
7F15-12000011MARK 11Kompatibel med Yamaha 6E0-44191-11
8F15-00000007HANDLE, GEAR SHIFT
9F25-00000009LINK, SHIFT ROD
10GB/T97.1-6WASHER, PLAIN 6
11F15-00000012SPRING, CLAMPKompatibel med Yamaha 90468-18008
12F15-00000009WASHER, WAVE
13F15-00000008TUBE, FLANGE
14GB/T5783-M6X35HEXAGON BOLT M6X35
15F15-01000012WASHER, NYLONKompatibel med Yamaha 90202-43M57
16F15-01000008WASHERKompatibel med Yamaha 90201-43M00
17F15-01000009WASHER, WAVEKompatibel med Yamaha 90206-43M22
18F15-01000007BUSH, HANDLEKompatibel med Yamaha 90386-40MA0
19F4-08000105MARK 5
20F4-08000104MARK 4
21GB/T91-1.6x12PIN, COTTER Φ1.6x12Kompatibel med Yamaha 91490-16010
22F15-01030200BOLTKompatibel med Yamaha 65W-42125-00
23F4-01090401STOPER, HANG ROPE ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 682-82556-00
24T15-01020003ENGINE STOP SWITCH ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 6H4-82575-02
25GB/T848-10SMALL WASHER 10
26GB/T827-2X5RIVER, SEMICIRCLE
27F4-01090301GRIP, STEERING HANDLEKompatibel med Yamaha 68D-G2119-00
28F4-01090302RUBBER, HANDLEKompatibel med Yamaha 68D-G2177-10
29GB/T820-M5X25SCREW M5X25
30F4-01090300STEERING HANDLE ASSEMBLY
31F4-01090303INDICATOR THROTTLEKompatibel med Yamaha 68D-G2137-00
32F4-01090007SPRING, COMPRESSIONKompatibel med Yamaha 90501-23215
33F4-01090006BUSHKompatibel med Yamaha 90386-08032
34F15-01030005STAYKompatibel med Yamaha 65W-42159-00
35GB/T5783-M6X20HEXAGON BOLT M6X20
36F15-01030001HANDLE STEERINGKompatibel med Yamaha 65W42101-01-4D
37F15-01030100LEVER, THROTTLE ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 65W-42138-00
38F4-01090003FRICTIONKompatibel med Yamaha 6G1-42126-00
39GB/T6170-M6NUT M6
40F25-01030001BRACKET, HANDLEKompatibel med Yamaha 65W-42121-00

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T5783-M6X35


Parsun HEXAGON BOLT M6X35

Pris: 28,75 kr / st

Finns på lager

NackaFinns på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F2.6
UPPER CASING
F6A
BRACKET
CRANKCASE
ENGINE ASSEMBLY
STARTER ASSEMBLY
STEERING
F4
STARTER
UPPER CASING
F9.8
LOWER CASING AND DRIVE
F15
BOTTOM COWLING
CAMSHAFT
CYLINDER AND CRANKCASE 1
F20A
CAMSHAFT
F25
CYLINDER AND CRANKCASE
STEERING
F40
CRANKCASE
ELECTRIC 3
ELECTRIC 4
F60
ENGINE ASSEMBLY (REPAIR KIT)