Parsun sprängskiss F40 CARBURETOR ASSEMBLY
ID Produktkod Namn
1F40-05060000CARBURETOR ASSEMBLY
2F40-05061000CARBURETOR A Kompatibel med Mercury 883313T2
3GB/T818-M4x8SCREW M4x8
4GB/T93-4SPRING-WASHER 4
5F40-05061402ENRCHING VALVE PLATE
6F40-05061400ENRCHING VALVE ASSEMBLY Kompatibel med Mercury 854254T2
7F40-05061401ENRCHING VALVE O-RING
8GB/T818-M4x10SCREW M4x10
9GB/T9 3-4SPRING-WASHER 4
10F40-05061001PLATE
11F40-05061002PLATE HERMETIC MAT
12F40-05061019SPRING, AIR ADJUSTING Kompatibel med Mercury 880815
13F40-05061020SCREW, AIR ADJUSTING O-RINGKompatibel med Mercury 880842
14F40-05061021SCREW, AIR ADJUSTINGKompatibel med Mercury 880841
15F40-05061006SPRING, SWING LINK
16F40-05061005ENRCHING VALVE TUBE
17F40-05061004ENRCHING VALVE FINGER
18F40-05061003ENRCHING VALVE SPRING
19F40-05061007APRON ACCELERATOR
20GB/T93-3SPRING-WASHER 3
21GB/T818-M3x6SCREW M3x6
22F40-05061200ACCELERATOR BAR ASSEMBLY
23F40-05061203BOLT SPRING, THROTTLE
24GB/T818-M4X10SCREW M4x10
25F40-05060003CONNECTING ROD, ACCELERATOR
26F40-05060004WASHER NYLON
27GB/T97.1-4WASHER 4
28GB/T91-1. 2x10PIN, COTTER 1.2X10
29F40-05061100CARBURETOR BODY
30F40-05061008WASHER OSCILLATING BAR
31GB/T896-6CIRCLIP 6
32F40-05061015MAIN NOZZLE Kompatibel med Mercury 8039143
33F40-05061016MAIN JET Kompatibel med Mercury 80391595
34F40-05061017IDLE JET
35F40-05061018RUBBER CAP Kompatibel med Mercury 880844
36F40-05061011NEEDLE VALVE
37F40-05061012SPRING, NEEDLE VALVE
38F40-05061013FLOAT Kompatibel med Mercury 8542531
39F40-05061014PIN, FLOAT Kompatibel med Mercury 8542573
40GB/T818-M4x8SCREW M4x8
41F40-05061014SEAL, OIL CUP Kompatibel med Mercury 8542573
42GB/T818-M2X3SCREW M2X3
43F40-05061009ENRCHING VALVE EJECTOR ROB
44F40-05061010ENRCHING VALVE MOREEN
45F40-05061303ENRCHING VALVE PLUNGER Kompatibel med Mercury 8542511
46F40-05061304ENRCHING VALVE SPRINGKompatibel med Mercury 880847
47F40-05061306GASKET, DRAIN SCREW Kompatibel med Mercury 8542591
48F40-05061305DRAIN SCREW Kompatibel med Mercury 8542464
49F40-05061300OIL CUP
50GB/T93-4SPRING-WASHER 4
51GB/T818-M4X14SCREW M4X14
52GB/T3452.1-34. 4X1. 8O-RING 34. 4X1.8
53F40-05060001CARBURETOR ABUTMENT
54F40-05060014FUEL HOSE B
55F40-05062000CARBURETOR B Kompatibel med Mercury 883313T3
56F40-05060013FUEL HOSE A
57F40-05063200ACCELERATOR BAR ASSEMBLY C
58F40-05063000CARBURETOR C Kompatibel med Mercury 883313T4
59GB/T97.1-6WASHER 6
60GB/T5782-M6X90BOLT M6X90
61F40-05060002CARBURETOR INTAKE SOCKET Kompatibel med Mercury 856126T
62F40-05060007INTAKE OIL HOSE
63F40-05060011INTAKE JOINT A
64F40-05060012INTAKE JOINT B
65F40-05060008INTAKE OIL HOSE A
66F40-05060009INTAKE OIL HOSE B
67F40-05060006FUEL LINE B
68F40-05060005FUEL LINE A
69F40-05060010PLASTIC CLIP

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T93-4


Parsun WASHER,SPRING

Pris: 25,00 kr / st

Finns på lager

NackaFinns på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F2.6
CARBURETOR
F6A
CARBURETOR
F9.8
CARBURETOR
F15
CARBURETOR
F20AEFI
ELECTRIC FUEL PUMP
F25
CARBURETOR
F40
CARBURETOR ASSEMBLY
ELECTRIC FUEL PUMP
F60
ELECTRIC FUEL PUMP ASSEMBLY