Parsun sprängskiss F60 STEERING (MANUAL CONTROL)
ID Produktkod Namn
1F4-01090300STEERING HANDLE ASSEMBLY
2GB/T820-M5x25SCREW M5X25
3GB/T848-10SMALL WASHER 10
4F4-01090007SPRING, COMPRESSIONKompatibel med Yamaha 90501-23215
5T60-01030101THROTTLE LEVER
6F4-01090006BUSHKompatibel med Yamaha 90386-08032
7T60-01030001HANDLE,STEERING
8F60-01030100THROTTLE CABLE
9GB/T889.2-M112x1.25LOCK NUT M12x1.25
10GB/T879.4-3x16PIN 3x16
11T85-01030102THROTTLE LEVER, GEAR ASSEMBLY
12T85-01030002HOUSING, THROTTLE LEVER
13T85-01030002-1WEDGE A, THROTTLE LEVER
14T60-01030002WEDGE B, THROTTLE LEVER
15T85-01030005GASKET
16T60-01030003COVER, THROTTLE LEVER
17GB/T818-M6x6SCREW, PAN HEAD M6x6
18JB/T9740.1-M6
19GB/T818-M5x12SCREW M5x12Kompatibel med Yamaha 97885-05012
20T85-01030015WASHER
21T85-01030016WASHER
22T85-01030017WASHER WAVE
23GB/T889.2-M110x1.25LOCK NUT M110x1.25
24T85-01030007BUSH,NYLON
25F25-01010009WASHER, NYLONKompatibel med Yamaha 90202-12031
26T85-01030301BARCKET
27T85-01030013BUSH
28GB/T97.1-12WASHER 12
29T85-01030014BOLT M12x1.25x70
30GB/T5783-M6x16HEXAGON BOLT M6X16
31T85-01030012INDICATOR, SHIFT
32GB/T93-6WASHER, SPRING 6
33GB/T97.1-6WASHER, PLAIN 6
34T85-01030011CAM PLATE,HANDLE
35JB/T7271.1-M10x32BALL, HANDLE M10x32
36T85-01030010COLLAR
37GB/T308-12BALL 12
38T85-01030009SPRING
39T85-01030500HANDLE, GEAR SHIFT
40GB/T91-2x12PIN, COTTER Φ2x12
41F60-01030019ROD, SHIFTING
4210-32-UNF-2BNUT 10-32-UNF-2B
43GB/T5783-M6x25HEXAGON BOLT M6x25
44T85-01030003FRICTION
45GB62-N16NUT M6
46T85-01030008BOLT M6X25
47F4-04120106EYELET, STEEL IIRE
48F60-01030000TILLER HANDLE ASSEMBLY
49T15-01020003ENGINE STOP SWITCH ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 6H4-82575-02
50F4-01090401STOPER, HANG ROPE ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 682-82556-00
51F60-01000100BWSTARTER SWITCH ASSEMBLY
52T85-01010701BWUPPER COVER, START SWITCH
53GB/T818-M6x10SCREW, PAN HEAD M6X10
54T85-01010702BTVLOWER COVER, START SWITCH
55F60-01000101BWSTART SWITCH
56T85-01010705BWWIRE CLIP B

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T93-6


Parsun WASHER, SPRING 6

Pris: 25,00 kr / st

Finns på lager

NackaFinns på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F6A
FUEL
F4
FUEL
F9.8
BOTTOM COWLING
FUEL
FW ELECTRIC 1
UPPER CASING
F15
ELECTRIC 1
STARTER
UPPER CASING
F20A
BOTTOM COWLING
ELECTRIC 2
STARTER ASSEMBLY
F20AEFI
BOTTOM COWLING
ELECTRICAL 2
STARTER ASSY
F25
BOTTOM COWLING
STARTER
UPPER CASING
F40
BOTTOM COWLING
FUEL SYSTEM
STARTER
F60
BOTTOM COWLING
ELECTRIC 2
FUEL SYSTEM
STEERING (MANUAL CONTROL)