Parsun sprängskiss F6A LOWER CASING AND DRIVE
ID Produktkod Namn
1F6-03000000LLOWER CASING ASSY(L)
1F6-03000000SLOWER CASING ASSY(S)
2F6-03000100LDRIVE SHAFT ASSY(L)
2F6-03000100SDRIVE SHAFT ASSY(S)
3T5-03000009DOWEL PIN. IMPELLER
4T5-03000003PINION
5T5-03000013SEAL A. WATER PIPE
6T5-03000012WATER PIPE B
7T5-03000014SEAL B. WATER PIPE
8GB/T5782-M6x45BOLT M6x45
9GB/T97.1-6WASHER 6
10F6-03000001WATER PUMPKompatibel med Yamaha 6BX-44311-00
11F6-03000002INNER SHELL. WATER PUMPKompatibel med Yamaha 6BX-44322-00
12T5-03000300IMPELLER. WATER PUMP
13F6-03000003UPPER GASKET. OUTER PLATE
14T5-03000007OUTER PLATE
15T5-03000006LOWER GASKET. OUTER PLATE
16F25-04000007PIN Φ4x10Kompatibel med Yamaha 93604-08062
17T5-03000201WATER PUMP SEAT
18F6-03000200LCAM ASSY. SHIFT ROD(L)
18F6-03000200SCAM ASSY. SHIFT ROD(S)
19GB/T879.2-1.5x12PIN 1.5x12
20JISB2401P16O-RING 15.8x2.4
21T5-03000020ORIENTED BUSHING. SHIFT ROD
22T5-03000022SEAL B. ORIENTED BUSHING
23T5-03000023PLATE. ORIENTED BUSHING
24GB/T5783-M6x16BOLT M6x16
25T5-03000202OIL SEAL. WATER PUMP SEAT
26T5-03000004-1SHIM 0.10mm
26T5-03000004-2SHIM 0.15mm
27T5-03000005GASKET. WATER PUMP SEAT
28TLA1412ZNEEDLE BEARING
29T5-03000700LOWER CASING ASSY
30T5-00000001HOLLOW PIN Φ7.5x10
31GB/T861.1-6LOCK WASHER 6
32T5-03000017ANODE
33T5-00000002HOLLOW PIN Φ9.5x10
34GB/T97.1-8WASHER 8
35GB/T5782-M8x167BOLT M8x167
35GB/T5782-M8x40BOLT M8x40
36F4-03000023PLUG. OIL HOSEKompatibel med Yamaha 90340-08M04
37F4-03000024GASKET, GEAR BOX PLUGKompatibel med Yamaha 90430-08020
38GB/T5782-M6x172BOLT M6x172
38GB/T5782-M6x45BOLT M6x45
39GB/T820-M6x20SCREW M6x20
40T5-03000016WATER INLET
41GB/T276-6004BEARING 6004
42F8-04000002-1SHIM 0.15mm
42F8-04000002-2SHIM 0.15mm
43T5-03010000FORWARD GEAR ASSY
44T5-03000404PIN. CLUTCH
45T5-03000400SHAFT ASSY. PROPELLER
46GB/T879.1-3.5x28PIN 3.5x28
47T5-03000403CLUTCH. DOG
48T5-03000402SPRING. CLUTCH
49T5-03000401SHAFT. PROPELLER
50T5-03000015WASHER. REVERSE GEAR
51T5-03000600REVERSE GEAR ASSY
52T5-03000500COVER ASSY. LOWER CASING
53GB/T276-6002BEARING 6002
54JASOF40431-050O-RING
55F8-04040004OIL SEALKompatibel med Tohatsu 369-60111-0
56T5-03000501COVER. LOWER CASING
57GB/T5783-M6x20BOLT M6x20
58T5-03000800CUSHION ASSY. PROPELLER SHAFT
59F6-03010000-6PROPELLER ASSY 6"
59F6-03010000-7PROPELLER ASSY 7"
59F6-03010000-8PROPELLER ASSY 8"
59F6-03010000-9PROPELLER ASSY 9"
60GB/T96-10WASHER 10
61F15-06000016NOTCH NUTKompatibel med Tohatsu 369-64121-0
62GB/T91-3.2x18PIN. COTTER Φ3.2x18

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

F6-03000200S


Parsun CAM ASSY. SHIFT ROD(S)

Pris: 288,75 kr / st

Finns ej på lager

NackaFinns ej på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F6A
LOWER CASING AND DRIVE