Parsun sprängskiss F40 ELECTRIC 3
ID Produktkod Namn
1F40-05000500RECTIFIER ASSEMBLY
1F40-05000500EIRECTIFIER ASSEMBLYKompatibel med Mercury 893640T01
2GB/T97.1-6WASHER 6
3GB/T5783-M6x30BOLT M6x30
4F15-07150001WFUSE WIRE (20A)Kompatibel med Mercury 83296920
5F25-05090100WFUSE ASSEMBLY
6GB/T5783-M6x16BOLT M6x16
7F25-07150302WBRACKET, RELAY
8F15-07150301WJACKET, RELAY
9F15-07150300WRELAY, MOTORKompatibel med Yamaha 6G1-81941-10
10GB/T97.1-6WASHER 6(COPPER)
11GB/T6170-M6NUT M6 (COPPER)
12F25-05170201WJACKET A
13T85-05000022CONNECTION LINE, MOTOR
14GB/T5783-M6x12BOLT M6x12
15F40-05030005RELAY LINE
16F40-05000046RELAY BRACKET
17F25-05000037BRACKET BUSH
18T85-05030200RELAYKompatibel med Yamaha 6H0-81960-00
19T85-05030002RELAY LINE(RED)Kompatibel med Yamaha 6H0-81949-10
20F25-05170202WJACKET, CONNECT LINEKompatibel med Yamaha 682-82119-01
21GB/T5783-M6x35BOLT M6x35
22F20-05000903WBUSH
23F20-05000902WDAMPER, BUSH
24GB/T96-6WASHER 6
25GB/T5783-M6x20BOLT M6x20
26GB/T97.1-8WASHER 8
27F25-05170001WFIXATION BOLT, MOTOR
28F25-05170101WJACKET
29GB/T6171l-M8NUT M8
30T85-05000023CONNECTION LINE, POWERKompatibel med Yamaha 6H0-82105-02
31GB/T5783-M8x50BOLT M8x50
32F40-05000800STARTING MOTOR
33F25-05170002WCOLUMNAR BOLT M8
34F40-05030500EIC.D.I CABLE ASSEMBLY
34F40-05030500FWC.D.I CABLE ASSEMBLY
35F40-05001200BWCONNECTION LINE, TILT

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T96-6


Parsun LARGE WASHER 6

Pris: 25,00 kr / st

Finns på lager

NackaFinns på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F2.6
BOTTOM COWLING
F6A
BRACKET
STEERING
F4
BRACKET
F9.8
CONTROL SYSTEM
F15
CONTROL SYSTEM
F20A
CONTROL SYSTEM
ELECTRIC 1
F20AEFI
CONTROL SYSTEM
ELECTRICAL 1
FUEL SYSTEM
F25
CONTROL SYSTEM
F40
CONTROL SYSTEM 1
ELECTRIC 2
ELECTRIC 3
ELECTRIC FUEL PUMP
INTAKE SYSTEM 1
STARTER
F60
ELECTRIC 2
ELECTRIC FUEL PUMP ASSEMBLY