Parsun sprängskiss F9.8 BOTTOM COWLING
ID Produktkod Namn
1F8-03000001BOTTOM COWLING
2F8-03000004RUBBER PLUG BKompatibel med Tohatsu 3R3-66226-0
3F25-03000003CIRCULAR PLUG
4F8-03000002FUEL PIPE
5F15-01000015JACKET,CABLE
6F4-05000200FUEL CONNECTOR ASSYKompatibel med Yamaha 6G1-24304-02
7F15-07130303INDICATOR LIGHT ASSY
8F8-03000003RUBBER PLUG A
9F8-03000202HANDLE,AIR CHOKE
10F8-03000007BUSH,AIR CHOKE
11F8-03000008RUBBER PLATE,AIR CHOKE
12F8-03000201STEEL WIRE,AIR CHOKE
13F8-03000014COVER BOARD,BOTTOM COWLING
14GB/T97.1-6WASHER 6
15GB/T5783-M6X16BOLT,HEXAGON M6X16
16GB/T5783-M6X20BOLT,HEXAGON M6X20
17F8-03010008PLATE,TIGHTWIRE
18GB/T5783-M6X12BOLT,HEXAGON M6X12
19GB/T5783-M6X25BOLT,HEXAGON M6X25
20GB/T6170-M6NUT 6
21GB/T93-6SPRING WASHER 6
22F15-05030000LOCKING ASSY,TOP COWLING
23F15-03000023WASHER,WAVE
24T15-03000012BUSHING B
25F8-03000012NIPPLE
26T15-03000008BUSHING A
27F8-03020000LOCKING HANDLE,TOP COWLING
28GB/T5783-M6X25BOLT,HEXAGON M6X25
29F4-04000030SPRING,FUEL PIPE"B"Kompatibel med Yamaha 90467-09M09

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T5783-M6X16


Parsun HEXAGON BOLT M6X16

Pris: 33,75 kr / st

Finns på lager

NackaFinns på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F2.6
CYLINDER AND CRANKCASE 1
LOWER CASING AND DRIVE 1
F6A
LOWER CASING AND DRIVE
F4
CYLINDER AND CRANKCASE 2
F9.8
BOTTOM COWLING
ELECTRICAL
FW BOTTOM COWLING AND CONTROL
FW ELECTRICAL 1
F15
BW CONTROL SYSTEM
CAMSHAFT
ELECTRICAL 1
ELECTRICAL 2
OIL PAN
STARTER
UPPER CASING
F20A
CONTROL SYSTEM
ELECTRICAL 2
STARTER ASSY
UPPER CASING
F25
BW BOTTOM COWLING
OIL PAN
F40
CONTROL SYSTEM 1
ELECTRIC 3
ELECTRIC 4
OIL PAN ASSY
STARTER
F60
INTAKE SYSTEM
STEERING (MANUAL CONTROL)