Parsun sprängskiss F40 UPPER CASING
ID Produktkod Namn
1F25-02010002OIL SEAL 16x30x6Kompatibel med Yamaha 93410-16M01
2F25-00000014PIN φ8x12Kompatibel med Yamaha 93608-12063
3F15-04000005WATER NOZZLEKompatibel med Yamaha 676-11372-00
4F25-02010003JOINT B, GAS PIPEKompatibel med Mercury 629101
5F40-02010001SEAT, OUTLET MANIFOLD
6F15-07010005PLUG 1/4
7F25-02010005ANODEKompatibel med Yamaha 62Y-11325-00
8F15-07010009SEAL, ANODE
9F15-07010011COVER, ANODE
10GB/T97.1-5WASHER 5
11GB/T5783-M5x12BOLT M5x12
12F15-07010012PLATE, ANODE
13GB/T97.1-6WASHER 6
14GB/T5783-M6x20BOLT M6x20
15F25-02000011GASKET, EXHAUST PIPEKompatibel med Yamaha 67C-41133-00
16F40-02010005EXHAUST PIPE
17GB/T5783-M6x50BOLT M6x50
18F40-02010006SEAL RING, EXHAUST PIPE
19F40-02010007GASKET, CLAPBOARD
20F40-02010008CLAPBOARD
21F40-02010009SOUTLET MANIFOLD (S)
21F40-02010009LOUTLET MANIFOLD (L)
22F40-02000008RUBBER JACKET B, OUTLET MANIFOLD
23GB/T5783-M6x25BOLT M6x25
24F40-02000007RUBBER JACKET A, OUTLET MANIFOLD
25GB/T818-M5x16SCREW M5x16
26F40-02000004EXHAUST GUIDE, PLASTIC
27F25-02000003CLAPBOARD, EXHAUSTKompatibel med Yamaha 65W-45151-00
28F15-00000006PIN φ6x12Kompatibel med Yamaha 93606-12019
29GB/T97.1-8WASHER 8
30GB/T5783-M8x30BOLT M8x30Kompatibel med Tohatsu 910113-0830
31F40-00000002RUBBER PLUG, UPPER CASING
32GB/T5783-M8x80BOLT M8x80
33F40-02000001LUPPER CASING (L)
33F40-02000001SUPPER CASING (S)
34T40-02000004RUBBER BUSHINGKompatibel med Yamaha 66T-45318-00
35T40-02000003BUSHING, DRIVE SHAFT
36F40-02000003JACKET, DRIVE SHAFT
37GB/T893.1-30CIRCLIP 30
37GB/T893.1-32CIRCLIP 32
38F15-04000003WASHER, BOLTKompatibel med Yamaha 90430-14M09
39F15-04000002BOLT, OIL DRAINKompatibel med Yamaha 90340-14M06

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T5783-M6X25


Parsun HEXAGON BOLT M6x25

Pris: 25,00 kr / st

Finns på lager

NackaFinns på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F2.6
BOTTOM COWLING
IGNITOR
F6A
ELECTRIC
FUEL
INNER FUEL TANK
F4
BOTTOM COWLING
FUEL TANK
LOWER DRIVE
F9.8
BOTTOM COWLING
CRANKCASE
CYLINDER HEAD
ELECTRIC
FW ELECTRIC 1
LOWER CASING AND DRIVE
STARTER
F15
BOTTOM COWLING
BRACKET 2
CONTROL SYSTEM
CYLINDER AND CRANKCASE 2
ELECTRIC 1
ELECTRIC 2
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
STARTER
F20A
CONTROL SYSTEM
CRANKCASE
ELECTRIC 1
ENGINE ASSEMBLY
STARTER ASSEMBLY
STEERING
UPPER CASING
F25
CONTROL SYSTEM
CYLINDER AND CRANKCASE
ELECTRIC
FUEL
INTAKE
LOWER CASING AND DRIVE 1
OIL PAN
STARTER
F40
BOTTOM COWLING
BRACKET 3
CONTROL SYSTEM 1
CONTROL SYSTEM 2
ELECTRIC 2
ELECTRIC 4
ELECTRIC FUEL PUMP
INTAKE SYSTEM 1
OIL PAN ASSEMBLY
STARTER
UPPER CASING
F60
ELECTRIC 2
ELECTRIC FUEL PUMP ASSEMBLY
HYDRAULIC TILT ASSEMBLY 1
INTAKE SYSTEM
OIL SUMP ASSEMBLY
STEERING (MANUAL CONTROL)