Parsun sprängskiss F9.8 CYLINDER HEAD
ID Produktkod Namn
1F8-05030100CYLINDER HEAD ASSEMBLY
2F8-05000100CYLINDER HEAD GASKETKompatibel med Tohatsu 3V1-01005-0
3F15-00000006KNOCK 6X12Kompatibel med Yamaha 93606-12019
4F8-05000022BOLT M6X25
5F4-04000039BOLT M8x50
6F8-05000001CYLINDER HEAD COVER
7F8-05000002CYLINDER HEAD COVER GASKETKompatibel med Tohatsu 3V1-01024-0
8GB/T5783-M6X25BOLT M6X25
9F15-07050004FILLER CAP,ENGINE OILKompatibel med Yamaha 6G8-15363-00
10JASOF40435-025O-RING
11DPR6EA-9SPARK PLUG NGK
12GB/T97.1-6WASHER 6
13F15-07040104VALVE GUIDE BUSH
14F15—07010005STOPPER 1/4"

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T5783-M6X25


Parsun HEXAGON BOLT M6x25

Pris: 25,00 kr / st

Finns på lager

NackaFinns på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F2.6
BOTTOM COWLING
IGNITOR
F6A
ELECTRIC
FUEL
INNER FUEL TANK
F4
BOTTOM COWLING
FUEL TANK
LOWER DRIVE
F9.8
BOTTOM COWLING
CRANKCASE
CYLINDER HEAD
ELECTRIC
FW ELECTRICAL 1
LOWER CASING AND DRIVE
STARTER
F15
BOTTOM COWLING
BRACKET 2
CONTROL SYSTEM
CYLINDER AND CRANKCASE 2
ELECTRIC 1
ELECTRIC 2
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
STARTER
F20A
CONTROL SYSTEM
CRANKCASE
ELECTRIC 1
ENGINE ASSEMBLY
STARTER ASSEMBLY
STEERING
UPPER CASING
F25
CONTROL SYSTEM
CYLINDER AND CRANKCASE
ELECTRIC
FUEL
INTAKE
LOWER CASING AND DRIVE 1
OIL PAN
STARTER
F40
BOTTOM COWLING
BRACKET 3
CONTROL SYSTEM 1
CONTROL SYSTEM 2
ELECTRIC 2
ELECTRIC 4
ELECTRIC FUEL PUMP
INTAKE SYSTEM 1
OIL PAN ASSEMBLY
STARTER
UPPER CASING
F60
ELECTRIC 2
ELECTRIC FUEL PUMP ASSEMBLY
HYDRAULIC TILT ASSEMBLY 1
INTAKE SYSTEM
OIL SUMP ASSEMBLY
STEERING (MANUAL CONTROL)