Parsun sprängskiss F60 BRACKET
ID Produktkod Namn
1F60-02000011LONG BOLT
2F60-02000010PLATE, ABSORBER
3F60-02020000SHOCK ABSORBER ASSEMBLY, DOUBLE HOLE
4GB/T5783-M8x30BOLT M8X30Kompatibel med Tohatsu 910113-0830
5GB/T97.1-8WASHER 8
6F60-01020000BRACKET, ASSEMBLY
7T85-01020008BOLT M10x1.25x28
8GB/T889.1-M18x1.25LOCK NUT M8x1.25
9GB/T97.1-10WASHER 10
10GB/T889.2-M110x1.25LOCK NUT M110x1.25
11F60-01010104SUPPORTING ASSEMBLY B
12T85-01010203BUSH, NYLON
13F60-01010002BRACKET, CLAMP(RIGHT)
14T85-01010003WIRE, LEAD A
15GB/T818-M6x10SCREW, PAN HEAD M6X10
16F15-01010007NUT, SELF-LOCKINGKompatibel med Yamaha 63V-43145-00
17F25-01010011NUT, PLASTICKompatibel med Yamaha 6G5-43145-00
18F60-01010004BUSH, NYLON
19JB/T7940.1-M6NIPPLE,GREASEKompatibel med Tohatsu 344-67177-0
20T85-01010210CAP,GREASE NIPPLE
21GB/T879.2-3x16PIN, SPRING
22T85-01010206BAR ASSEMBLY, SUPPORT BRACKET
23F60-01010103BUSH, NYLON
24T85-01010207SPRING
25T85-01010208PLATE
26GB/T5783-M6x10BOLTM6X10
27F60-01010101BRACKET
28T85-01020002WASHER
29T85-01020003BUSH
30T85-01020004O-RING
31T85-01020005BUSH
32F60-01010102SUPPORTING ASSEMBLY A
33GB/T5783-M6x20HEXAGON BOLT M6X20
34GB/T97.1-6WASHER, PLAIN 6
35F60-01010200ARAISE SENSOR ASSEMBLY
36F60-01010001BRACKET, CLAMP(RIGHT)
37F60-01010003ADOUBLE-EDGED TUBE
38T85-01020006BUSH
39F60-00000005COVER, ABSORBER
40F60-00000004COVER,NUT
41F60-00000001SCREW, ABSORBER
42T85-00000002WASHER A
43T36-02020003WASHER,RUBBER
44F60-00000003PLATE
45F60-00000100ABSORBER ASSEMBLY(LEFT, RIGHT)
46F60-00000002WHASER, RUBBER
47T85-00000020WAHSER
48F60-01000001ABSORBER BLOCK
49GB/T6170-M12x1.25
50F60-02000002TIGHTWIRE, EARTHING
51T85-01020010CIRCLIP

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T97.1-10


Parsun WASHER 10

Pris: 25,00 kr / st

Finns på lager

NackaFinns på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F9.8
FW BRACKET
F15
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
F20A
CONTROL SYSTEM
F25
BRACKET 2
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
LOWER CASING AND DRIVE 2
OIL PUMP
F40
BRACKET 2
BRACKET 3
CONTROL SYSTEM 2
LOWER CASING AND DRIVE 2
OIL PUMP
STEERING SYSTEM
F60
BRACKET
LINK ROD ASSEMBLY
LOWER CASING AND DRIVE 2
OIL PUMP
UPPER CASING