Parsun sprängskiss F25 BOTTOM COWLING
ID Produktkod Namn
1F15-05000023WASHER, WAVEKompatibel med Yamaha 90206-12052
2F25-03010000LOCKING ASSEMBLY, TOP COWLING
3F25-03000015WASHER
4F15-05000022BUSHING AKompatibel med Yamaha 90386-12MA2
5GB/T5783-M6X30BOLT HEXAGON M6X30
6F25-03000006DAMPERKompatibel med Yamaha 90480-09M21
7F25-03000007BUSHING, DAMPERKompatibel med Yamaha 90387-06M69
8F25-03000002SEAL, BOTTOM COWLINGKompatibel med Yamaha 62Y-42716-00
9F15-05000003RUBBER PLUG, QUADRATEKompatibel med Yamaha 6H442726-00
10F15-01000015JACKET, CABLE
11F25-03000003RUBBER PLUG, CIRCULAR
12F25-03000013RUBBER PLUG, ABNORMAL
13F15-05000017SEAL, RUBBERKompatibel med Yamaha 65W-42724-00
14F25-03000014COVER BOARD, BOTTOM COWLINGKompatibel med Yamaha 65W-42738-01-4D
15GB/T97.1-6WASHER 6
16F15-05000008CLAMP AKompatibel med Yamaha 90465-25M57
17F15-05000033JACKET, LEVERKompatibel med Yamaha 682-42727-00
18F25-03000005NIPPLE, RUBBERKompatibel med Yamaha 65W-42717-00
19GB/T5783-M6X20BOLT HEXAGON M6X20
20F25-03000019BRACKET ASSEMBLY, TENSIONAL SPRING
21F15-05000026SPRING TENSION
22GB/T5783-M6X12BOLT, HEXAGON M6X12
23F25-03020000LOCKING ASSEMBLY, TOP COWLINGKompatibel med Yamaha 65W-42816-03
24F15-05000036BUSHING BKompatibel med Yamaha 90386-12M37
25F15-05000009NIPPLE, PLASTICKompatibel med Yamaha 6H3-44391-01
26F25-03000001BOTTOM COWLING
27GB/T93-6WASHER, SPRING 6
28F25-00000004BIG WASHER 6
29F15-05000006SHEATH, WAVEKompatibel med Yamaha 65W-42726-00
30F15-12000005MARK 5

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T5783-M6X20


Parsun HEXAGON BOLT M6X20

Pris: 25,00 kr / st

Finns ej på lager

NackaFinns ej på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F2.6
CONTROL
CYLINDER AND CRANKCASE 1
CYLINDER AND CRANKCASE 2
F6A
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
CYLINDER HEAD
CYLINDER HEAD ASSEMBLY
LOWER CASING AND DRIVE
STARTER ASSEMBLY
TOP COWLING ASSEMBLY
F4
BRACKET
CONTROL
CYLINDER AND CRANKCASE 2
LOWER DRIVE
STARTER
F9.8
BOTTOM COWLING
BRACKET
CAMSHAFT
CRANKCASE
FW BRACKET
UPPER CASING
F15
BRACKET 2
CONTROL SYSTEM
CYLINDER AND CRANKCASE 1
CYLINDER AND CRANKCASE 2
ELECTRIC 1
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
LOWER CASING AND DRIVE 1
OIL PAN
STARTER
STEERING
F20A
BOTTOM COWLING
CYLINDER HEAD
ELECTRIC 1
FUEL SYSTEM
LOWER CASING AND DRIVE 1
STEERING
TOP COWLING ASSEMBLY
F25
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
CYLINDER AND CRANKCASE
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
LOWER CASING AND DRIVE 1
OIL PAN
STARTER
STEERING
F40
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM 1
CYLINDER
ELECTRIC 3
ELECTRIC 4
INTAKE SYSTEM 1
INTAKE SYSTEM 2
STEERING SYSTEM
TOP COWLING ASSEMBLY
UPPER CASING
F60
BOTTOM COWLING
BRACKET
CONTROL SYSTEM
CYLINDER
ELECTRIC 1
ELECTRIC 2
ELECTRIC 3
INTAKE SYSTEM
TOP COWLING ASSEMBLY