Parsun sprängskiss F6A CYLINDER HEAD
ID Produktkod Namn
1GB/T5783-M6X20BOLT M6X20
2GB/T97.1-6WASHER 6
3F4-04070000THERMOSTAT COVER ASSEMBLY
4F4-04070001COVER. THERMOSTAT
5F4-04010102NOZZLEKompatibel med Yamaha 650-24378-00
6F4-04000011GASXET. THEMOSTAT COVERKompatibel med Yamaha 68D-E2414-A0
7F4-04070003ANODE. THEMOSTAT COVERKompatibel med Yamaha 68D-E1325-00
8GB/T818-M5X25SCREW M5X25
9F15-07000031THEMOSTAT(S60)Kompatibel med Mercury 825212001
10F6-04000009WIRE. LEAD
11F6-04000020PIPE. RETURN WATER
12T36-04000023CLAMP
13F6-04000004COVER. CYLINDER HEADKompatibel med Yamaha 6BX-E1191-00-5B
14F6-04000005SEAL RINGKompatibel med Yamaha 6BX-11356-00
15F4-04000034BOLT. CYLINDER HEADKompatibel med Yamaha 90105-08M36
16F6-04050100CYLINDER HEAD ASSEMBLYKompatibel med Yamaha 6BX-E1111-00-1S
17F4-04080102GUIDE. VALVE
18F4-04000003HOLLOW PIN Φ10X8.4X14Kompatibel med Yamaha 99510-10114
19F6-04000002GASKET. CYLINDER HEADKompatibel med Yamaha 6BX-11181-00
20F6-04000021WIRE. LEAD
21GB/T5783-M6X12BOLT M6X12

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T5783-M6X20


Parsun HEXAGON BOLT M6X20

Pris: 25,00 kr / st

Finns ej på lager

NackaFinns ej på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F2.6
CONTROL
CYLINDER AND CRANKCASE 1
CYLINDER AND CRANKCASE 2
F6A
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
CYLINDER HEAD
CYLINDER HEAD ASSEMBLY
LOWER CASING AND DRIVE
STARTER ASSEMBLY
TOP COWLING ASSEMBLY
F4
BRACKET
CONTROL
CYLINDER AND CRANKCASE 2
LOWER DRIVE
STARTER
F9.8
BOTTOM COWLING
BRACKET
CAMSHAFT
CRANKCASE
FW BRACKET
UPPER CASING
F15
BRACKET 2
CONTROL SYSTEM
CYLINDER AND CRANKCASE 1
CYLINDER AND CRANKCASE 2
ELECTRIC 1
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
LOWER CASING AND DRIVE 1
OIL PAN
STARTER
STEERING
F20A
BOTTOM COWLING
CYLINDER HEAD
ELECTRIC 1
FUEL SYSTEM
LOWER CASING AND DRIVE 1
STEERING
TOP COWLING ASSEMBLY
F25
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
CYLINDER AND CRANKCASE
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
LOWER CASING AND DRIVE 1
OIL PAN
STARTER
STEERING
F40
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM 1
CYLINDER
ELECTRIC 3
ELECTRIC 4
INTAKE SYSTEM 1
INTAKE SYSTEM 2
STEERING SYSTEM
TOP COWLING ASSEMBLY
UPPER CASING
F60
BOTTOM COWLING
BRACKET
CONTROL SYSTEM
CYLINDER
ELECTRIC 1
ELECTRIC 2
ELECTRIC 3
INTAKE SYSTEM
TOP COWLING ASSEMBLY