Parsun sprängskiss F9.8 LOWER CASING AND DRIVE
ID Produktkod Namn
1F8-04000001LOWER CASING
2F4-03000024GASKET, GEAR BOX PLUGKompatibel med Yamaha 90430-08020
3F4-03000023PLUG,OIL HOSEKompatibel med Yamaha 90340-08M04
4F8-04000017WATER INLET
5GB/T823-M4X25SCREW M4X25
6GB/T889.1-M4NUT,HEXAGON M4
7GB/T5783-M6X25BOLT,HEXAGON M6X25
8GB/T97.1-6WASHER 6
9F8-04000018ANODE
10GB/T5783-M6X35BOLT,HEXAGON M6X35
11F2.6-030000090-RINGKompatibel med Yamaha 6L2-44147-00
12GB/T276-6004BEARING 6004
13F8-04040002O-RINGKompatibel med Tohatsu 345-65015-0
14F8-04000014GEAR,REVERSEKompatibel med Tohatsu 3B2-64030-0
15F8-04040001COVER,LOWER CASINGKompatibel med Tohatsu 3B2S60101-0
16F8-04000012WASHERKompatibel med Tohatsu 369-64032-0
17GB/T6170-M5NUT,HEXAGON M5
18F8-04000004-1SHIM 0.10mmKompatibel med Tohatsu 3B2-64023-0
18F8-04000004-2SHIM O.15mm
18F8-04000004-3SHIM O.20mm
19F8-04040004OIL SEALKompatibel med Tohatsu 369-60111-0
20F8-04040000COVER ASSY,LOWER CASINGKompatibel med Tohatsu 3B2S60100-0
21F8-04000016GASKET,WATER SEALKompatibel med Tohatsu 3V1-60041-0
22F8-04000015WATER SEALKompatibel med Tohatsu 3V1-60042-0
23F8-04020001SDRIVE SHAFT ASSY(S)
23F8-04020001LDRIVE SHAFT ASSY(L)
24F8-04000007OUTER PLATEKompatibel med Tohatsu 3B2-65025-0
25F8-04000006GASKET,OUTER PLATEKompatibel med Tohatsu 3B2-65029-0
26F8-04000011PLATE,O-RING
27F8-04000101OIL SEALKompatibel med Tohatsu 309-60111-0
28F8-04000005GASKET.WATER PUMP SEATKompatibel med Tohatsu 3B2-65020-0
29F8-04000008GASKET,OUTER PLATEKompatibel med Tohatsu 3B2-65018-0
30F8-04000200IMPELLERKompatibel med Tohatsu 3B2-65021-1
31F8-04000010INNER SHELL,WATER PUMPKompatibel med Tohatsu 3B2-65011-0
32F8-04000009WATER PUMPKompatibel med Tohatsu 3B2-65016-0
33F8-04000301SHAFT,PROPELLERKompatibel med Tohatsu 3V1-64211-0
34F8-04000302SPRING,CLUTCHKompatibel med Tohatsu 3V1-64221-0
35F8-04000305PIN.CLUTCHKompatibel med Tohatsu 369-64223-0
36F8-04000102WATER PUMP SEAT
37F8-04000303CLUTCH,DOGKompatibel med Tohatsu 3B2-64215-0
38GB/T879.1-3.5X28PIN 3.5X28
39F8-04010000GEAR,FORWARDKompatibel med Tohatsu 3B2-64010-0
40GB/T276-6204BEARING 6204
41F8-04000012-1SHIM 0.10mmKompatibel med Tohatsu 369-64014-0
41F8-04000012-2SHIM O.15mmKompatibel med Tohatsu 369-64015-0
42F8-04000003PINIONKompatibel med Tohatsu 3B2-64020-0
43F8-04030000LCAM ASSY,SHIFT ROD(L)
43F8-04030000SCAM ASSY,SHIFT ROD(S)
44F8-04000021PIN,DOWERKompatibel med Tohatsu 3B2-65022-0
45GB/T5783-M6X50BOLT,HEXAGON M6X5O
46F8-04000000LLOWER CASING ASSY(L)
46F8-04000000SLOWER CASING ASSY(S)
47GB/T818-M5X6SCREW M5X6
48GB/T5783-M6X25BOLT,HEXAGON M6X25
49F8-04000019CUSHION,PROPELLERKompatibel med Tohatsu 3B2-64230-1
50F8-04000020WASHER,PROPELLER SHAFT
51F8-04050000PROPELLER ASSYKompatibel med Tohatsu 3B2W64517-0
52GB/T96-10WASHER l0
53F15-06000016NUT,HEXAGONKompatibel med Tohatsu 369-64121-0
54GB/T91-Φ2.5X20PIN,COTTER
55NSKFJ-1516BEARING
56GB/T861.1-6LOCK WASHER 6
57F8-04040003BEARING
58F8-04000013SEAL

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T97.1-6


Parsun WASHER, PLAIN 6

Pris: 25,00 kr / st

Finns på lager

NackaFinns på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F2.6
BRACKET
UPPER CASING
LOWER CASING AND DRIVE 1
LOWER CASING AND DRIVE 2
IGNITOR
CYLINDER AND CRANKCASE 1
CYLINDER AND CRANKCASE 2
INTAKE
STARTER
F4
BRACKET
UPPER CASING
LOWER DRIVE
LOWER CASING AND DRIVE
IGNITOR
CYLINDER AND CRANKCASE 1
CYLINDER AND CRANKCASE 2
FUEL
INTAKE
FUEL TANK
STARTER
BOTTOM COWLING
F9.8
BRACKET
UPPER CASING
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
LOWER CASING AND DRIVE
ELECTRICAL
INTAKE
CYLINDER HEAD
CRANKCASE
CAMSHAFT
FUEL
STARTER
TOP COWLING
FW ELECTRICAL 1
FW BRACKET
F15
BRACKET 2
STEERING
UPPER CASING
OIL PAN
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
LOWER CASING AND DRIVE 1
LOWER CASING AND DRIVE 2
ELECTRICAL 1
INTAKE
CYLINDER AND CRANKCASE 1
CYLINDER AND CRANKCASE 2
CAMSHAFT
FUEL
ELECTRICAL 2
STARTER
BW CONTROL SYSTEM
BW ELECTRICAL 2
BW INTAKE
FW INTAKE
FW ELECTRICAL 2
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
F25
STEERING
UPPER CASING
OIL PAN
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
LOWER CASING AND DRIVE 1
ELECTRICAL
INTAKE
CYLINDER AND CRANKCASE
OIL PUMP
FUEL
STARTER
BW BOTTOM COWLING
BW ELECTRICAL
BW CYLINDER AND CRANKCASE
FW ELECTRICAL
FW CYLINDER AND CRANKCASE
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
F6A
BRACKET
STEERING
UPPER CASING
BOTTOM COWLING
LOWER CASING AND DRIVE
ELECTRICAL
CYLINDER HEAD
CRANKCASE
INNER FUEL TANK
FUEL
STARTER ASSY
TOP COWLING ASSY
CYLINDER HEAD ASSY
ENGINE ASSY
F20A
ENGINE ASSY
BRACKET 1
BRACKET 2
STEERING
UPPER CASING
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
LOWER CASING AND DRIVE 1
LOWER CASING AND DRIVE 2
ELECTRICAL 1
ELECTRICAL 2
INTAKE
CYLINDER HEAD
CRANK CASE
CAMSHAFT
FUEL SYSTEM
STARTER ASSY
TOP COWLING ASSY
CYLINDER HEAD ASSY
F40
ELECTRIC FUEL PUMP
CARBURETOR ASSY
TOP COWLING ASSY
STARTER
FUEL SYSTEM
OIL PUMP
CRANKCASE
CYLINDER
INTAKE SYSTEM 2
INTAKE SYSTEM 1
ELECTRIC 4
ELECTRIC 3
ELECTRIC 1
LOWER CASING AND DRIVE 1
CONTROL SYSTEM 1
BOTTOM COWLING
OIL PAN ASSY
UPPER CASING
STEERING SYSTEM
BRACKET 3
CYLINDER HEAD ASSY
F60
BRACKET
STEERING (MANUAL CONTROL)
UPPER CASING
OIL SUMP ASSY
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
ELECTRICAL 1
ELECTRIC 2
ELECTRIC 3
INTAKE SYSTEM
CYLINDER
CRANK CASE
OIL PUMP
FUEL SYSTEM
ELECTRIC FUEL PUMP ASSY
TOP COWLING ASSY
ENGINE ASSY (REPAIR KIT)
CYLINDER HEAD ASSY (REPAIR KIT