Parsun sprängskiss F9.8 CRANKCASE
ID Produktkod Namn
1F8-05010001CYLINDER CASE
2F15-00000006KNOCK 6X12Kompatibel med Yamaha 93606-12019
3F15-07000029BOLT M8X50Kompatibel med Tohatsu 3H8-01012-0
4F8-05010002NIPPLEKompatibel med Tohatsu 3H8-02093-0
5F8-05010003EXHAUST COVERKompatibel med Tohatsu 3V1B02301-0
6F8-05010004GASKET,EXHAUST COVERKompatibel med Tohatsu 3V1-02305-0
7GB/T5783-M6X25BOLT M6X25
8GB/T97.1-6WASHER 6
9F15-07000031THERMOSTATKompatibel med Mercury 825212001
10F8-05010006THERMOSTAT COVER
11F8-05010005GASKET,THERMOSTAT COVERKompatibel med Tohatsu 346-01032-0
12GB/T5783-M6X40BOLT M6X40
13F15-07010009SEAL,ANODE
14F15-07010011ANODE COVER
15F15-07010008ANODE
16GB/T818-M5X12BOLT M5X12Kompatibel med Yamaha 97885-05012
17GB/T97.1-5WASHER 5
18F15-07010012LOCKING PLATE,ANODE
19GB/T5783-M6x20BOLT M6x20
20F8-05010011CRANKCASE
21F8-05000900PLUNGER
22F8-05000026WATER PIPE
23F8-00000200OIL LEVEL GAUGEKompatibel med Tohatsu 3V1-07421-0
24F8-05000800OIL STRAINERKompatibel med Tohatsu 3V1-07410-0
25F8-05000017HOSEKompatibel med Tohatsu 98AH10-0120
26F8-05000025HOOPKompatibel med Tohatsu 369-84398-0
27F8-00000004GASKET,ENGINE BASEMENTKompatibel med Tohatsu 3V1-01303-0
28F8-00000003BOLT M8X35Kompatibel med Tohatsu 3R3-61017-0
29GB/3452.1-13.2X1.8O-RING
30F8-05010000CRANKCASSE ASSEMBLYKompatibel med Tohatsu 3V1B01100-0
31F15-07010005STOPPER 1/4"
32F15-07010004STOPPER 1/8"Kompatibel med Mercury 479452

Klicka på delen ovanför mer information och beställning

Parsun reservdel

Stäng

GB/T5783-M6X20


Parsun HEXAGON BOLT M6X20

Pris: 25,00 kr / st

Finns ej på lager

NackaFinns ej på lager

Du hittar delen på följande sidor:

F2.6
CONTROL
CYLINDER AND CRANKCASE 1
CYLINDER AND CRANKCASE 2
F6A
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
CYLINDER HEAD
CYLINDER HEAD ASSEMBLY
LOWER CASING AND DRIVE
STARTER ASSEMBLY
TOP COWLING ASSEMBLY
F4
BRACKET
CONTROL
CYLINDER AND CRANKCASE 2
LOWER DRIVE
STARTER
F9.8
BOTTOM COWLING
BRACKET
CAMSHAFT
CRANKCASE
FW BRACKET
UPPER CASING
F15
BRACKET 2
CONTROL SYSTEM
CYLINDER AND CRANKCASE 1
CYLINDER AND CRANKCASE 2
ELECTRIC 1
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
LOWER CASING AND DRIVE 1
OIL PAN
STARTER
STEERING
F20A
BOTTOM COWLING
CYLINDER HEAD
ELECTRIC 1
FUEL SYSTEM
LOWER CASING AND DRIVE 1
STEERING
TOP COWLING ASSEMBLY
F25
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM
CYLINDER AND CRANKCASE
FW BOTTOM COWLING AND BRACKET
LOWER CASING AND DRIVE 1
OIL PAN
STARTER
STEERING
F40
BOTTOM COWLING
CONTROL SYSTEM 1
CYLINDER
ELECTRIC 3
ELECTRIC 4
INTAKE SYSTEM 1
INTAKE SYSTEM 2
STEERING SYSTEM
TOP COWLING ASSEMBLY
UPPER CASING
F60
BOTTOM COWLING
BRACKET
CONTROL SYSTEM
CYLINDER
ELECTRIC 1
ELECTRIC 2
ELECTRIC 3
INTAKE SYSTEM
TOP COWLING ASSEMBLY